Miskolci Édenkert Református Óvoda

Görgey úti Óvoda
Cím: 3530 Miskolc, Görgey Artúr utca 20.
Telefon/fax: +36/46/382-356
E-mail: gorgeyovi@gmail.com

Kis-Hunyad úti Óvoda
Cím: 3525 Miskolc, Kis-Hunyad utca 5.
Telefon/Fax: +36/46/554-305
E-mail: kishunyadovi@gmail.com

Helyzetkép

2021. szeptember 1-én nyitotta meg kapuját a Miskolci Édenkert Református Óvoda Kis-Hunyad úti Óvodája a Kis-Hunyad utca 5. szám alatti felújított műemlék épületben.

2021 tavaszán a Magyar Református Egyház Országos Óvodaprojektjének keretében a Tiszáninneni Református Egyházkerület tulajdonában lévő, a belvárosban található Kis-Hunyad utcai emeletes műemlék épület teljes felújításra került óvodai nevelés céljára, mely 2021. szeptember 1-én nyitotta meg kapuját. Az épületben két csoportszoba áll rendelkezésre, a hozzátartozó mosdó, öltöző helyiségekkel, ill. tornaszoba, logopédiai szoba, irodák, melegítőkonyha, tárolók, … Az épülethez tartozó udvaron kialakításra kerültek a kinti játszó eszközök: hinta, csúszda, mászóka, homokozók.

Az újonnan induló óvoda a Görgey úti Református Óvodához hasonlóan az Avasi Református Gyülekezettel épített ki kapcsolatot.

A nevelőtestület valamennyi tagja több éves, évtizedes szakmai gyakorlattal rendelkezik, folyamatos önképzéssel, továbbképzésekkel kíván megfelelni a mai kor társadalmi, szakmai kihívásainak. Református Óvodáink munkatársi közössége igyekszik olyan szeretetteljes, toleráns, bátorító attitűdöt átadni, illetve környezetet biztosítani, amelyből meríthetnek egyaránt gyermekeink, szüleik, partnereink is.

Az óvodai nevelőmunka tekintetében központi szerepet tölt be az óvodapedagógus. Életfelfogásával, személyiségével református keresztyén értékeket képvisel és tudatosan közvetít a mindennapokban. Óvodáink örökkévaló értékekre épít, hitben, hitre, keresztyén erkölcsre neveljük gyermekinket. Óvodapedagógusaink megértő, elfogadó hozzáállással közelednek a sajátos nevelési igényű, hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű, nemzeti és etnikai kisebbséghez tartozó gyermekekhez.

A református óvodapedagógus személyisége:

• Tudatában van elhivatottságának és ezért munkáját alázat, szeretet jellemzi
  • Ismeri a Bibliát, életének zsinórmértéke az Ige
  • Tudja, hogy az óvodás gyermek (bármilyen képességű is) Isten számon tartott ajándéka
  • Munkatársaiért is imádkozik, Isten jelenlétével személyes kapcsolatait is formálja
  • Tudja, hogy a reá bízott feladattal el kell számolnia az Úr előtt
  • Törekednie kell a hitben való épülésre, hogy maga is építhessen.

Az óvodai nevelés feladata az óvodás korú gyermek testi és lelki szükségleteinek kielégítése.

Ezen belül:

• az egészséges életmód alakítása
  • az érzelmi, az erkölcsi és az értékorientált közösségi nevelés.
  • az anyanyelvi-, értelmi fejlesztés és nevelés megvalósítása.
  • a keresztyén értékrend átadása, hitre nevelés, bibliaismeret
  • környezettudatos szemlélet kialakítása

Alapvető célunk:

Óvodai nevelésünk célja, hogy a családi nevelést kiegészítve, a különböző szociális háttérrel és fejlettségi szinttel rendelkező óvodáskorú gyermekek tevékenységeiken keresztül történő sokoldalú, harmonikus fejlődését, személyiségük kibontakozását elősegítsük.  Arra törekszünk, hogy a gyermekek felfedezzék képességeiket, készségeiket, azokat fejlesztve kialakuljon egészséges én-tudatuk. A családban és a társadalomban jelentkező hiányosságok kompenzálása, a családok pozitív befolyásolása.

Célunk, hogy óvodáinkban megvalósuljon a hitben és hitre való nevelés, melynek során a reánk bízott gyermekek találkozhatnak az Önmagát Kijelentő Istennel, egy szeretetteljes, biztonságot adó légkörben.

Feladataink közzé tartozik: Ellátjuk a tehetségkutatással és tehetséggondozással, a korai tanulási, beilleszkedési nehézségek korrekciójával, a hátrányos helyzetű gyermekek felzárkóztatásával kapcsolatos teendőket. A Református Pedagógiai Szakszolgálattal állunk kapcsolatban s tőlük igényeljük a fejlesztő pedagógus, logopédus, gyógytornász, pszichológus fejlesztő foglalkozásait, szakmai segítségét.

Vissza az előző oldalra!
Miskolci Édenkert Református Óvoda - Magyar