Miskolci Édenkert Református Óvoda

Görgey úti Óvoda
Cím: 3530 Miskolc, Görgey Artúr utca 20.
Telefon/fax: +36/46/382-356
E-mail: gorgeyovi@gmail.com

Kis-Hunyad úti Óvoda
Cím: 3525 Miskolc, Kis-Hunyad utca 5.
Telefon/Fax: +36/46/554-305
E-mail: kishunyadovi@gmail.com

Étkezés

Heti étrend

Az étel 2023. szeptember 1-től a Vincze Profi Tál Kft. főzőkonyhájáról kerül kiszállításra.

Az étlap az egészséges táplálkozás alapelvei mellett, a kisgyermekek életkori sajátosságaira jellemző tápanyagszükségletük figyelembevételével készül. Az étlap  a pontos tájékoztatás céljából kifüggesztésre kerül az óvoda hirdetőtábláján.

Óvodánk melegítő konyháján a konyhai személyzet gondoskodik a kisgyermekek megfelelő hőmérsékletű és élelmiszer-biztonsági szempontból kifogástalan élelem tálalásáról. A diétás gyermekek számára külön ellátást biztosítunk szakorvosi igazolás alapján. Óvodánkban HACCP rendszert működtetünk.

A gyermeknek az egészséges táplálkozás érdekében naponta az öt alapélelmiszer csoport mindegyik tagjából kell fogyasztania.

Az alapélelmiszer-csoportok a következőek:

1. kenyér, pékáru, tésztaféle, rizs
  2. gyümölcs, zöldség
  3. hús, hal, tojás
  4. tej és tejtermék
  5. olaj, margarin, vaj, zsír

Fontosnak tartjuk a napi folyadékszükséglet biztosítását, a helyes táplálkozás megalapozását.

Csatolt fájl(ok)

Étlap - 3. hét   [1067,79KB]