Miskolci Édenkert Református Óvoda

Görgey úti Óvoda
Cím: 3530 Miskolc, Görgey Artúr utca 20.
Telefon/fax: +36/46/382-356
E-mail: gorgeyovi@gmail.com

Kis-Hunyad úti Óvoda
Cím: 3525 Miskolc, Kis-Hunyad utca 5.
Telefon/Fax: +36/46/554-305
E-mail: kishunyadovi@gmail.com

Helyzetkép

Az óvoda 2002-től működik. Kezdetben az Erdész úti óvoda tagóvodájaként indult, majd később Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola tagintézménye lett. 2021-től újra önálló óvodai intézménnyé alakul a Kis-Hunyad úti óvodával. Az óvodában 2 csoport működik, jelenleg 55 fővel, vegyes csoportban. A Görgey úti óvoda a város belvárosi részén van. Nagy öröm és Isten iránti hála, hogy a belvárosban is lehetőség nyílt református óvoda működtetésére.

A Görgey úti Óvodába többségében értelmiségi, rendezett családi háttérrel rendelkező szülők gyermekei járnak, akik főleg református vallásúak, de más felekezetű gyermekek is vannak intézményünkben.

Az óvodaépületben a gyermekek mindennapi tevékenységéhez szükséges feltételek biztosítottak. Két tágas csoportszoba, az alagsorban tornaszoba, foglalkoztató helyiség áll a gyermekek, óvodapedagógusok rendelkezésére. Eszközökkel jól felszerelt a lépcsőzetes, dombos, fajátékokkal ellátott udvar is jó terepet jelent a szabad mozgáshoz, udvari játékokhoz. Az udvarunk domborzata télen remek szánkópályát biztosít a tél örömeit élvező gyermekeink számára.

A keresztyén nevelés mellett kiemelt hangsúlyt kap a környezettudatosság, az egészséges életmódra nevelés, melynek fontos szerepe van a gyerekek óvodai élete során.

2003-tól az intézmény különlegessége, hogy allergiás, asztmás gyermekek és felnőttek részére preventív és korrekciós terápiaként sószoba működik, melynek kialakítását a fenntartó támogatta.

Hátrányos helyzetű gyermek jelenleg nincs óvodánkban. Sajátos nevelési igényű gyermek különleges bánásmódot biztosító ellátását a Református Pedagógiai Szakszolgálattól (EGYMI) igényeljük.

A nevelőtestület valamennyi tagja több éves, évtizedes szakmai gyakorlattal rendelkezik, folyamatos önképzéssel, továbbképzésekkel kíván megfelelni a mai kor társadalmi, szakmai kihívásainak. Református Óvodáink munkatársi közössége igyekszik olyan szeretetteljes, toleráns, bátorító attitűdöt átadni, illetve környezetet biztosítani, amelyből meríthetnek egyaránt gyermekeink, szüleik, partnerereink is.

Az óvodai nevelőmunka tekintetében központi szerepet tölt be az óvodapedagógus. Életfelfogásával, személyiségével református keresztyén értékeket képvisel és tudatosan közvetít a mindennapokban. Óvodáink örökkévaló értékekre épít, hitben-hitre, keresztyén erkölcsre neveljük gyermekinket. Óvodapedagógusaink megértő, elfogadó hozzáállással közelednek a sajátos nevelési igényű, hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű, nemzeti és etnikai kisebbséghez tartozó gyermekekhez.

A református óvodapedagógus személyisége:

• Tudatában van elhivatottságának és ezért munkáját alázat, szeretet jellemzi
  • Ismeri a Bibliát, életének zsinórmértéke az Ige
  • Tudja, hogy az óvodás gyermek (bármilyen képességű is) Isten számon tartott ajándéka
  • Munkatársaiért is imádkozik, Isten jelenlétével személyes kapcsolatait is formálja
  • Tudja, hogy a reá bízott feladattal el kell számolnia az Úr előtt
  • Törekednie kell a hitben való épülésre, hogy maga is építhessen.

Az óvodai nevelés feladata az óvodás korú gyermek testi és lelki szükségleteinek kielégítése.

Ezen belül:

• az egészséges életmód alakítása
  • az érzelmi, az erkölcsi és az értékorientált közösségi nevelés.
  • az anyanyelvi-, értelmi fejlesztés és nevelés megvalósítása.
  • a keresztyén értékrend átadása, hitre nevelés, bibliaismeret
  • a környezettudatos szemlélet kialakítása

Alapvető célunk:

Óvodai nevelésünk célja, hogy a családi nevelést kiegészítve, a különböző szociális háttérrel és fejlettségi szinttel rendelkező óvodáskorú gyermekek tevékenységeiken keresztül történő sokoldalú, harmonikus fejlődését, személyiségük kibontakozását elősegítsük.  Arra törekszünk, hogy a gyermekek felfedezzék képességeiket, készségeiket, azokat fejlesztve kialakuljon egészséges én-tudatuk. A családban és a társadalomban jelentkező hiányosságok kompenzálása, a családok pozitív befolyásolása.

Célunk, hogy óvodáinkban megvalósuljon a hitben és hitre való nevelés, melynek során a reánk bízott gyermekek találkozhatnak az Önmagát Kijelentő Istennel, egy szeretetteljes, biztonságot adó légkörben.

Feladataink közzé tartozik: Ellátjuk a tehetségkutatással és tehetséggondozással, a korai tanulási, beilleszkedési nehézségek korrekciójával, a hátrányos helyzetű gyermekek felzárkóztatásával kapcsolatos teendőket. A Református Pedagógiai Szakszolgálattal állunk kapcsolatban s tőlük igényeljük a fejlesztő pedagógus, logopédus, gyógytornász, pszichológus fejlesztő foglalkozásait, szakmai segítségét.

Tehetséggondozás területei:

• Néptánc
  • Sakk
  • Angol
  • Matematika-, környezeti- és vizuális nevelés
  • Zeneovi

Vissza az előző oldalra!